آموزش دوخت پارچه ملحفه ای کشدار تشک

پارچه های ملحفه ای در طرح ها و رنگ های مختلفی در بازار وجود دارند شاید برایتان پیش آمده باشد که پارچه ملحفه ای را خریده باشید و بخواهید آن را بدوزید در اینجا به آموزش این دوخت می پردازیم.
بسیاری از خانم ها علاقه مند هستند که پارچه ملحفه ای تشک ها و خوشخواب های خانه خود را خودشان بدوزند در اینجا به شما می آموزیم که چگونه این کار انجام بدهید حتی اگر دانش خیاطی ندارید.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

آموزش دوخت ملحفه خوشخواب

  1. ابعاد خوشخواب ها معمولا در اندازه 200*156*18 سانتی متر است. عرض پارچه های ملحفه ای معمولا سه متر است پس کافی است پارچه ملحفه ای به طول سه متر تهیه کنید.
  2. می خواهیم 25 سانتی متر از پارچه به زیر تشک برود و از آنجایی که طول تشک 2 متر است و ارتفاع آن 18 سانتی متر نیاز به 286 سانتی متر در طول پارچه دارید 18+18+25+25+200=286 عرض این مستطیل 242 سانتی متر است.
  3. پارچه را بر روی زمین پهن کنید و به شکل زیر مربع ها را از گوشه پارچه جدا کنید
  4. سپس خطوط رنگی را به یکدیگر بدوزید
  5. دور تا دور ملحفه را بدوزید به طوری که یک کش را بتوانید داخل آن قرار دهید.
  6. سپس کشی به طول دو متر را از آن عبور دهید.
  7. ملحفه خوشخواب تان آماده است می توانید آن را بر روی خوشخواب خود بکشید.

انواع پارچه ملحفه ای

شما می توانید برای سایر تشک ها و خوشخواب های خانه تان به همین شکل ملحفه بدوزید و استفاده کنید. البته دوختن رو بالشتی با پارچه های ملحفه ای به همین سادگی است و شما در دوخت هر کدارم از این دو می توانید از روبان هایی به عنوان مغزی در میان درز ها استفاده کنید و زیبایی ملحفه خود را بیشتر کنید. و نکته آخر آنکه هنگام خرید پارچه ملحفه ای حتما به عرض پارچه دقت کنید.

منبع: پوشاک ایرانی

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما